Historia Firmy

Pomysł na działalność serwisową samochodów amerykańskich narodził się w 1992 roku.

Dwóch wspólników, posiadających doświadczenie w branży motoryzacyjnej i handlowej, postanowiło otworzyć serwis samochodów z USA.

Przed nami na tym terenie nikt nie zajmował się obsługą i diagnostyką tych samochodów w takim zakresie. Na rynku nie było sprzętu, oprogramowania i dokumentacji technicznej. Wiedzieliśmy, że nie możemy liczyć na pomoc lub doświadczenie kolegów z branży, dealerów lub zaprzyjaźnionych serwisów. Po prostu nikt na wybrzeżu takiego doświadczenia nie miał. Było to wystarczające wyzwanie.

 

Dostrzegliśmy zapotrzebowanie i wierzyliśmy w nasze umiejętności.

Zaczęliśmy od sprowadzania z USA scanerów i sprzętu diagnostycznego wraz z dokumentacją. Następnie szkoliliśmy się w obsłudze sprzętu i znajomości dokumentacji technicznej. Kolejnym krokiem było przystąpienie do działań praktycznych w zakresie obsługi sprzętu, oraz nawiązywanie kontaktów w USA i Canadzie. Okazało się, że ciężka praca i krok po kroku zdobywane doświadczenie zaczęło przynosić efekt w postaci szacunku klientów i dobrej opinii na rynku. Firma zaczęła być znana i kojarzona z dobrą jakością. Przywożone na serwis samochody dostarczane były nawet z odległych miast - od Szczecina po Kaliningrad. Cały czas pogłębialiśmy naszą wiedzę i zdobywaliśmy bezcenne doświadczenie. Wraz z nim poszerzaliśmy zakres naszego serwisu dokupując kolejny sprzęt i oprogramowanie. Po kilku latach posiadaliśmy już stałych kontrahentów w USA i Canadzie, dzięki czemu zyskaliśmy bezpośredni dostęp do źródeł części zamiennych.

 

Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku był import samochodów z rynku amerykańskiego.

Ponti przecierało kolejne szlaki realizując skomplikowane logistycznie zamówienia dla przedsiębiorstw, firm leasingowych i prywatnych odbiorców już od 1995 roku. Wśród nich były pojazdy wyposażane na zamówienie w video, lodówki, kanapy czy barek , pojedyncze modele z limitowanych edycji dla wymagających, czy nowy Lexus opancerzany na zamówienie i dostarczany do Europy samolotem.

 

Ponti nie ograniczało się jednak tylko do serwisu samochodów.

W kolejnych latach rozpoczęliśmy promocję samochodów amerykańskich poprzez imprezy targowe. Nasze stoiska miały zwykle największą powierzchnię a czasem zajmowały całą halę. Oprócz wystaw i prezentacji poszczególnych modeli  organizowaliśmy wiele konkursów z udziałem radia i lokalnej TV. Były tory cartingowe dla młodzieży, czy konkursy dla dorosłych. Organizowaliśmy przejazdy długimi konwojami 'amerykanów' przez Trójmiasto w asyście policji. Przy naszym udziale zaczęło się ukazywać wiele artykułów w gazetach motoryzacyjnych. Staliśmy się wiarygodnym partnerem, oraz solidnym źródłem informacji dla dziennikarzy motoryzacyjnych.

 

Kolejnym etapem promocji samochodów amerykańskich wśród polskich użytkowników była produkcja programu TV. 

Posiadaliśmy już samochody warte zobaczenia, doświadczenie w ich eksploatacji i serwisie, oraz możliwości wyprodukowania takiego programu, więc to zrobiliśmy. Zainteresowanie motoryzacją pochodzącą z USA w naszym kraju rosło. Były to samochody zdecydowanie odróżniające się na drogach, miały swój charakter i styl. Miały też standard wyposażenia znacznie wyższy od oferowanego dotychczas dla naszych kierowców. Zainteresowanie tematyką bardzo rosło ale otrzymywaliśmy też wiele pytań i obaw. Nasz program TV w sposób lekki i przystępny odpowiadał na te pytania i odsłaniał świat motoryzacji amerykańskiej - naszej pasji.

 

Przez ponad 20 lat nasza gospodarka i nasz kraj przechodziły wiele przemian.

Zmieniały się przepisy, normy, pojawiały się kryzysy, zmieniał się kurs walut.  Nasza firma w każdej z tych sytuacji realizowała swoje zamówienia, dotrzymywała terminów i nadążała za zmianami. Jak pojawiała się potrzeba to otwieraliśmy kolejne oddziały naszej firmy. Jesteśmy solidnym partnerem, posiadamy naprawdę duże doświadczenie, i nadal się rozwijamy. Nasza dotychczasowa siedziba, w której spędziliśmy wiele lat i z którą mamy wiele wspomnień nie nadążała już za naszym rozwojem. Nastąpił czas na kolejne zmiany. Nowa siedziba firmy przy ul. Elbląskiej 66 pozwoliła nam na lepszą ekspozycję pojazdów a serwisowi dała nową przestrzeń i możliwości dalszego rozwoju. Najnowszym działem naszej firmy jest wypożyczalnia samochodów amerykańskich, o której można poczytać w dziale o tym samym tytule. 

 

Szanowni klienci 

 

Ponti, nasza historia jest wciąż otwarta i ciągle dopisuje nowe wątki. Jednak jest to historia solidnej firmy, uczciwych ludzi, dobrych fachowców i wielkiego doświadczenia. To także historia załogi - bez jej zaangażowania i postawy nikomu nie uda się odnieść sukcesu.  Chcemy kontynuować nasze plany i realizować dla Państwa kolejne zamówienia, być wsparciem i służyć zdobytym doświadczeniem. Każdy rozwiązany dla Państwa problem i każde kolejne zamówienie na wybrany model samochodu będzie pisaniem naszej historii.

 

Wielką przyjemnością dla nas będzie pisanie jej wspólnie z Państwem.  

 

Z wyrazami szacunku 

Właściciele

 

 

 

Autor:K.J.
 
+
SALON - Aktualna oferta !

Lista aut dostępnych na miejscu ulega ciągłym zmianom. Zalecamy podgląd tej strony aby okazja nie umknęła do innego klienta

 

Zapoznaj się z aktualną ofertą

WYPOŻYCZALNIA

Polecamy oryginalne i ekonomiczne Dodge Caliber, Focus USA, oraz minivany Chrysler T&C i Dodge Grand Caravan. Nieprzeciętne samochody za całkiem przeciętną cenę

Zobacz pełną ofertę wypożyczalni

SKLEP - Części zamienne !

Części zamienne, akcesoria, oleje, dodatkowe wyposażenie. Wszystko dostępne w wykonaniu fabrycznym lub innych sprawdzonych producentów.

Części, oleje, dodatkowe instalacje

SERWIS - Nowe usługi !

Opony z niskim profilem , czujnikami ciśnienia, Run Flat, oraz koła do rozmiaru ''23 - teraz bez kłopotu wymienisz, naprawisz i wyważysz w Ponti.

Zobacz pełną ofertę serwisu