Większość kierunków importu, na jakie decydują się ludzie to głównie z Niemcy, Holandia czy też Anglia, od wielu już lat a w ostatnich kilku latach szczególnie popularny staje się import z USA. Amerykański rynek, jest bardzo wymagający i oferuje samochody świetnie wyposażone, za bardzo atrakcyjne pieniądze. Auta amerykańskich marek od lat są popularne w Polsce i ze względu na bogate wyposażenie , niezawodność i tani serwis, mają wielkie grono użytkowników. Ale ze względu na atrakcyjne ceny także modele europejskich marek są bardzo często sprowadzane z USA do Polski.  Czy to faktycznie nadal się opłaca, jeśli doliczymy koszty transportu, logistyki i należności celnych?

Import z Europy czy ze Stanów Zjednoczonych?

Głównymi czynnikami przyciągającymi klientów do aut z USA jest jakość, podkreślenie indywidualności oraz ceny sprzedawanych aut. Jednak na koszt samochodu składa się kilka pozycji w tym transport. Ze względu na odległość może być on wyższy niż przy transporcie auta z Europy. Należy także doliczyć cło. Jednak te dodatkowe koszty nie zniechęcają klientów z Polski, ponieważ pomimo nich samochody wychodzą korzystnie. Olbrzymi rynek amerykański oprócz typowych aut użytkowych i rodzinnych ma wiele świetnych ofert i okazji także na samochody klasyczne, zabytkowe czy sportowe w naprawdę niskiej cenie.

Prowizja – w jakim przypadku oraz jaka może być wysoka? 

Samochody z USA, możemy kupić z różnych źródeł, a jeden z nich – to aukcje samochodowe. Właśnie w takiej sytuacji, będziemy musieli zapłacić prowizję, a jej wysokość zależna jest od licytacji, jest to kwota nawet około 700 dolarów. Aby import przebiegł w pełni bezpiecznie, warto skorzystać z usług firmy, która zrealizuje za nas zakup, załatwi niezbędne formalności, dokona opłat, zorganizuje transport i fracht morski. Wybierając taką firmę, nie bez znaczenia jest jej doświadczenie i renoma. Właściwy wybór spowoduje że wyszukają za nas korzystną ofertę samochodu, bez naszego zaangażowania przeprowadzą wszystkie czynności, łącznie z odprawą celną.

Są firmy, które także dokonają naprawy ewentualnych uszkodzeń auta, dostosowania do badań technicznych, i przygotują komplet dokumentów do rejestracji. Zaangażowanie klienta ograniczy się do przebierania w przesyłanych ofertach a po zakupie i odbiorze auta, jego rejestracji. Właściwy wybór doświadczonej firmy spowoduje że zajmie się całym procesem zakupu i importu a opłata za jej usługi ( często 500-700$ ) może się skompensować w rabatach jakie uzyskamy bo takie firmy mają niższe stawki na transport, fracht czy koszty agencyjne. 

Kupując samochód ze Stanów Zjednoczonych, bez wątpienia zyskujemy jakość

Samochody, które pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, są lepiej wyposażone w porównaniu z ich europejskimi odpowiednikami. Wpływa na to wiele czynników, przede wszystkim, klienci w USA nie szukają oszczędności gdy kupują nowy samochód. Producenci aut, również się tym kierują, nie szukają oszczędności i wykorzystują materiały, które są wykonane z lepszych komponentów. Właśnie z tego względu, te auta charakteryzuje znacznie dłuższa żywotność.Lepsza jakość tych samochodów, wynika również z uwagi na stan dróg, na jakich są one użytkowane. Dzięki temu, samochody nie są nadmiernie eksploatowane. Właśnie z tego powodu, auta amerykańskie są w lepszym stanie w porównaniu z tymi, które sprzedawane są na europejskim rynku, a import samochodu ze Stanów Zjednoczonych może być naprawdę bardzo korzystny.

Podsumowując, kupując auta w Stanach Zjednoczonych, mamy gwarancję że kupujemy pojazd którym będziemy mogli cieszyć się przez długi czas. Zapewnimy sobie jazdę w komfortowych warunkach oraz ominiemy częste wizyty u mechanika. Na dodatek, możemy mieć to wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach, w porównaniu z tymi, jakie proponowane są przez europejskich sprzedawców.