fbpx

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 17:00

Godziny Otwarcia

Ponti to ponad 25 lat historii

Zobacz co działo się u nas od samego powstania firmy, po czasy obecne!

1992
Miejsce z pasją
Cadillac
PONTI - miejsce, które narodziło się z pasji miłośników amerykańskiej motoryzacji. Zaczynaliśmy w 1992 roku w garażu. Nikt przed nami na tym terenie nie zajmował się serwisem aut z USA i diagnostyką z użyciem profesjonalnych narzędzi.
1993
Zaczynamy
Początkowe lata to czas, kiedy importujemy narzędzia i oprogramowanie do diagnostyki mocno rozwiniętych technologicznie już wówczas samochodów z tamtego rynku. Profesjonalizm, sprzęt i dobre opinie powodują, że klienci przyjeżdżają z odległych o 300 km miast. Kolejnym krokiem było nawiązanie kontaktów handlowych w USA oraz Kanadzie. PONTI zaczęło być znane i kojarzone z dobrą jakością.
Nasze pierwsze logo
Logo w 1993
Nie kolejny skopiowany obrazek, lecz ręcznie rysowany Cadillac. Od samego początku stawialiśmy na oryginalność i licząc się z trudnościami, wierzyliśmy w nasze umiejętności i doświadczenie. Dlatego nie otworzyliśmy jak inni kolejnego warsztatu naprawiającego auta niemieckie, lecz serwis samochodowy, specjalizujący się naprawą aut z USA.
1995
Nowa siedziba
Siedziba Ponti w 1995r
Stara siedziba już nie wystarcza. Przenosimy się do Gdańska i zyskujemy możliwości rozwoju serwisu i importu.
1996-1999
Ponti nie ograniczało się jednak tylko do serwisu samochodów
W kolejnych latach rozpoczęliśmy promocję aut z USA, poprzez imprezy targowe. Nasze stoiska miały zwykle największą powierzchnię, a czasem zajmowały całą halę. Oprócz wystaw i prezentacji poszczególnych modeli organizowaliśmy wiele konkursów z udziałem radia i lokalnej TV. Były tory cartingowe dla młodzieży czy konkursy dla dorosłych. Organizowaliśmy przejazdy długimi konwojami aut z USA, przez Trójmiasto w asyście policji. Przy naszym udziale zaczęło się ukazywać wiele artykułów w gazetach motoryzacyjnych. Staliśmy się wiarygodnym partnerem oraz solidnym źródłem informacji dla dziennikarzy motoryzacyjnych.
1996-1997
Targi Expo
Zdjęcia z targów z 1999r
Wystawa takich marek jak Chevrolet, Dodge, Ford, Lincoln, Chrysler i wiele więcej.
1996
Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku był import aut z USA
Targi 1996r
Ponti to miejsce, które przecierało kolejne szlaki, realizując skomplikowane logistycznie zamówienia dla przedsiębiorstw, firm leasingowych i prywatnych odbiorców już od 1995 roku. Wśród nich były pojazdy wyposażane na zamówienie w video, lodówki, kanapy, barek oraz pojedyncze modele z limitowanych edycji dla wymagających czy nowy Lexus opancerzany na zamówienie i dostarczany do Europy Jumbo Jetem.
1998
Pionierzy nowości
Opancerzony lexux z 1988 roku
Opancerzony Lexus realizowany na zamówienie w USA. Został przetransportowany do Polski Jumbo Jetem i posiadał 3 certyfikaty bezpieczeństwa. Wówczas jedyny taki w Polsce.
1999
Kolejnym etapem promocji samochodów amerykańskich wśród polskich użytkowników była produkcja programu TV
Targi w 1996
Posiadaliśmy już samochody warte zobaczenia, doświadczenie w ich eksploatacji i serwisie oraz możliwości wyprodukowania takiego programu, więc to zrobiliśmy. Zainteresowanie motoryzacją pochodzącą z USA w naszym kraju rosło. Były to samochody zdecydowanie odróżniające się na drogach. Miały swój charakter i styl. Miały też standard wyposażenia znacznie wyższy od oferowanego dotychczas dla naszych kierowców. Pojawiały się pytania i obawy przyszłych nabywców. Nasz program TV, w sposób lekki i przystępny, odpowiadał na te pytania oraz odsłaniał świat motoryzacji amerykańskiej - naszej pasji.
2001
Otwieramy oddział w Gdyni, który przygotowuje także auta do off road
Offroad
2003
American Dream
Nie sposób opowiedzieć wszystkich przedsięwzięć i historii, w których braliśmy udział. Były to zarówno auta użytkowe, osobowe, rodzinne, dla firm. Samochody używane i nowe, a także prawdziwe perełki stanowiące wieloletnie obiekty westchnień swoich nabywców.
2005
Prawdziwa perła
Linkoln 2003
Lincoln Navigator w najnowszym wówczas wydaniu z pięknymi chromowanymi 20-calowymi felgami i spinerami.
2007
Amerykańska klasa
Cadillac 2007
Prezydencka marka Cadillac w najnowszej wówczas wersji Escalade.
Nowe wyzwania
Ponti Service 2007
Specjalnie wyposarzone GMC I Chevrolet, czyli kolejne indywidualne zamówienie, tym razem dla szwedzkiej korporacji.
2007
Prowler
Prowler
W 2007 roku zrealizowaliśmy trudne logistycznie zamówienie na bardzo rzadki model pięknego roadstera. Przyczepka, która wyglądała jak odcięty tył auta, idealnie wpisywała się w jego stylistykę. Auto zakupione w Kanadzie oraz przyczepka z USA, trafiły do jednego kontenera i przypłynęły w komplecie. W Polsce wówczas były 2 sztuki tego modelu.
2010
WILLYS 1942
Willys
W 2010 roku zrealizowaliśmy zamówienie na Willysa z 1942r., który wówczas występował pod marką Ford. Pojazd był kompletny, sprawny i posiadał wszystkie tabliczki znamionowe, sztucer (replikę), stojak na broń maszynową, a także akcesoria, w które był wyposażony w czasie II wojny światowej. Ze względu na swój stan i stopień oryginalności został bez uwag zaakceptowany przez konserwatora zabytków.
2014
Nowa siedziba
Nowa siedziba Ponti
Nasza wieloletnia siedziba, z którą mamy wiele wspomnień, nie nadążała za postępującym rozwojem firmy. Nadszedł czas na kolejne zmiany. Nowa siedziba firmy przy ul. Elbląskiej 66 ma ponad 1000 m kw. Pozwoliło nam to na lepszą ekspozycję pojazdów w salonie, a serwis i wypożyczalnia zyskały nową przestrzeń oraz możliwości dalszego rozwoju.
2014
Kolejne piękne samochody, które mieliśmy przyjemność sprowadzać dla naszych klientów
Lincoln MKS 2014
Lincoln MKS to niezwykle rzadki na naszych drogach model.
2015
Schoolbus
School bus
Zrealizowaliśmy pierwsze z zamówień na autobus szkolny Schoolbus. Podczas przekazania obecni byli Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz, Abp Gocłowski oraz przedstawiciele mediów.

MOTOCYKLE

Ile przyjemności daje jazda motocyklem, wiedzą tylko motocykliści. Te, które my sprowadzaliśmy były zawsze bezwypadkowe i bardzo oryginalne.

PONTI, samochody z USA, wypożyczalnia samochodów, serwis samochodów, salon samochodowy

Przez 25 lat nasza gospodarka i nasz kraj przechodziły wiele przemian

Zmieniały się przepisy, normy, pojawiały się kryzysy, zmieniał się kurs walut. Nasza firma w każdej z tych sytuacji realizowała swoje zamówienia, dotrzymywała terminów i nadążała za zmianami. Ponti – miejsce z historią, uczciwymi ludźmi, dobrymi fachowcami i wieloletnim doświadczeniem… Historia załogi, bo bez jej zaangażowania oraz postawy nikomu nie udałoby się odnieść sukcesu.
Historia, którą piszemy już od 25 lat – wielką przyjemnością będzie kontynuowanie jej wspólnie z Wami!
PONTI, samochody z USA, wypożyczalnia samochodów, serwis samochodów, salon samochodowy