Import

Jak wybrać i sprowadzić samochód
z USA lub Kanady?

1. Wybór modelu

Skontaktuj się z PONTI – przyjedź na pyszną kawę, zadzwoń lub wyślij e-mail. Dzięki naszemu doświadczeniu pomożemy znaleźć Twój samochód marzeń i zrealizować import aut z USA lub Kanady.

2. Kalkulacja kosztów

Dokonamy bezpłatnej kalkulacji kosztów samochodu wraz z uwzględnieniem całej logistyki oraz dostawą do Gdańska.

3. Zamówienie

Posiadasz już wiedzę, jak przebiega import aut z USA lub Kanady oraz kosztach samochodu z dostawą do Gdańska. Podpisujemy umowę, na podstawie której będziemy mogli zrealizować zamówienie. W umowie określone są etapy płatności oraz forma akceptacji wybranego przez Ciebie samochodu, jeszcze przed zakupem.

4. Realizacja zamówienia

Na tym etapie przedstawiamy oferty samochodów. Spełniane są określone wspólnie kryteria, przede wszystkim nie kupujemy samochodu, którego nie zaakceptujesz.

5. Zrealizowany zakup

Po zakupie zaakceptowanego samochodu, przystępujemy do realizacji formalności oraz  logistyki związanej z dostawą samochodu do portu, z którego będzie wysłany do Polski,frachtem morskim a następnie odprawą celną, formalnościami i dostawą do naszej siedziby.

6. Przygotowanie auta do odbioru

Przed odbiorem auta, wykonujemy bezpłatny przegląd w naszym serwisie. Na Twoje życzenie możemy dokonać takich rzeczy, jak korekta oświetlenia oraz montaż dodatkowych akcesoriów.

7. Obsługa posprzedażowa

Zwyczajem naszej firmy jest utrzymywanie kontaktu z klientami, którzy kupili u nas auto oraz służenie im doświadczeniem w dalszej eksploatacji pojazdu. Korzystając z naszego serwisu oferujemy Ci specjalne ceny na diagnostykę oraz naprawę samochodu, a także części zamienne, montaż dodatkowych akcesoriów i systemów takich jak: hak, czujniki parkowania czy LPG. Jesteś spoza Trójmiasta? W PONTI auta z USA mamy dla Ciebie atrakcyjne rabaty! Wysyłamy części zamienne na terenie całego kraju, a dodatkowo zapewniamy wsparcie techniczne i doradztwo.

Zakres współpracy:

  • doradztwo przy wyborze marki, modelu i wersji wyposażenia wraz z uwzględnieniem potrzeb klienta, a także dalszych kosztów eksploatacji po zakupie
  • doradztwo oraz wybór bezpiecznych źródeł zakupu samochodu
  • pełna obsługa procesu zakupu, transportu, dokumentów portowych, frachtu morskiego czy odprawy celnej
  • przegląd techniczny, który jest niezbędny do rejestracji

  • serwis wstępny i późniejsze serwisowanie auta
  • korekcja oświetlenia
  • finansowanie
  • pomoc w sprzedaży samochodu, którego już nie potrzebujesz, ponieważ masz nowy, sprowadzony przez PONTI auta z USA

Pytania i odpowiedzi

Czy to prawda że samochody europejskich lub japońskich marek w USA lub Kanadzie są tańsze niż na naszym rynku?

Zazwyczaj tak. Samochody koncernów europejskich i japońskich bardzo często posiadają lepsze pakiety wyposażenia, silników oraz niższe ceny, gdyż rynek amerykański jest wymagający. W celu sprawdzenia czy dany model będzie tańszy na rynku amerykańskim, należy do ceny auta dodać koszty związane z importem. Skontaktuj się z nami, a my dokonamy bezpłatnej kalkulacji.

Czy samochody amerykańskie są drogie w serwisie?

Jest dokładnie odwrotnie. Auta amerykańskie w porównaniu z popularnymi na naszym rynku samochodami niemieckimi czy japońskimi posiadają bardzo konkurencyjne koszty serwisu.

Czy to prawda, że samochody amerykańskie są przystosowane do bardzo dużych przebiegów?

Tak. Do aut z amerykańskiego rynku nie montowano za małych silników. W przypadku wielu europejskich producentów, jak odpowiednio dobrany silnik w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów decyduje o żywotności oraz bardzo dużych przebiegach bez remontów. Przebiegi 250– 300 tys. km nie są niczym nadzwyczajnym, a zwykle są nieodczuwalne dla właściciela.

Czy to prawda, że do samochodów amerykańskich nie można kupić części w Polsce?

Nieprawda. Na terenie Polski jest wiele większych i mniejszych serwisów lub składów części zamiennych. Dodatkowo w Ponti części niezbędne do eksploatacji i serwisu są dostępne od ręki lub w 1 dzień. Co najważniejsze, w przypadku modeli rzadko spotykanych, części sprowadzamy w 7-14 dni.

Czy mogę liczyć na pomoc, jeśli kupię w Ponti samochód, a mieszkam w innym mieście?

Oczywiście, że tak. Z naszymi klientami utrzymujemy stały kontakt. Oferujemy wsparcie techniczne i części zamienne, a wysyłamy je na terenie całego kraju z atrakcyjnymi rabatami.

Jak wybrać model samochodu, nie znam wszystkich jakie są dostępne na rynku amerykańskim?

Wystarczy, że opowiesz nam jakie masz potrzeby oraz oczekiwania związane z autem, a my zaprezentujemy modele aut spełniające Twoje kryteria, na przykład: budżet, jakość, łatwość serwisowania, bądź czy poszukujemy samochody używane, czy nowe.

Jaką kwotę powinienem przeznaczyć na zakup samochodu?

Podczas spotkania lub rozmowy telefonicznej określamy cechy i parametry auta, które Ciebie interesują. Wystarczy, że określisz w jakiej kwocie chciałbyś się zamknąć, a my dokonamy kalkulacji.

Przy pomocy internetu znalazłem samochód, który mi się podoba. Co zrobić, jeżeli interesuje mnie import aut z USA lub Kanady do Polski?

Skontaktuj się z nami i prześlij link z wybranym samochodem, tymczasem my zrealizujemy import aut z USA lub Kanady.

Jak przebiega import aut z USA lub Kanady?

Odpowiedź znajdziesz powyżej, jednak w razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania.

Czy to prawda, że jak zamówię lub kupię samochód z oferty Ponti to uzyskam dodatkowe korzyści?

Tak. Dla klientów, którzy zakupili u nas auto mamy atrakcyjne rabaty na serwis, takie jak części zamienne oraz
specjalne oferty na auta zastępcze, czy systemy dodatkowo montowane na przykład: LPG, hak, czujniki czy kamery parkowania.

Kontakt

Elbląska 66, 80-724 Gdańsk

Tel: +48 58 305 92 25

Tel: +48 502 508 852

E-mail: info@ponti.pl


Facebook